Slušnosť je vlastnosť, ktorá každého z nás robí lepším človekom a to za každých okolností a v každej situácii. Na ľudí tak môžeme zanechať dobrý dojem, že sme dobre vychovaný a ovládame zásady slušného správania. Dobré spôsoby nikdy nevyjdú z módy. Znamená to, že by sme sa mali byť viac zdvorilý, používať správnu slovnú zásobu, mať príjemný a čistý vzhľad a mať pod kontrolou naše emócie.

Ak by sa ste chceli stať osobou, ktorá je dobre vychovaná a má vyberavé spôsoby, mali by ste si podľa portálu social-consciousness.com prečítať nasledujúcich dvanásť pravidiel etikety a skúsiť ich aplikovať do vášho života.

 1. Nikdy by sme nemali civieť na ľudí s otvorenými očami a hlučne sa rozprávať, či smiať sa.
 2. Bez ohľadu na to, koľko máte rokov alebo akú pozíciu vo firme zastávate, pri vstupe do miestnosti by ste mali slušne pozdraviť všetkých ľudí, ktorí sa v nej nachádzajú.
 3. Ak chcete stráviť večer písaním správ na mobile alebo zhotovovaním fotiek, radšej by ste nemali nikoho pozývať na večeru, či rande.
 4. Ak Vás v práci pozdraví kolega, ktorého nepoznáte, mali by ste ho odzdraviť.
 5. Slušne vychovaný muž rešpektuje ženy.
 6. Ak ste jediný, ktorý sleduje trendy a striktne sa nimi riadi, môžete síce vyzerať dobre, ale ostatným môžete byť na smiech.
 7. Ak šoférujete, buďte ohľaduplný, najmä na priechodoch pre chodcov.
 8. Ak ste s priateľmi, nikdy dlho netelefonujte. Urobte to iba v prípade, ak je to naozaj nevyhnutné a veľmi dôležité.
 9. Ak budete v práci neustále sledovať váš súkromný telefón, ostatní si budú myslieť, že sa nudíte alebo vás iní nezaujímajú. Preto si stále nekontrolujte vaše účty na Instragrame alebo Faceoobu a radšej sa venujte ľuďom, ktorí sú s vami.
 10. Dámy nemusia dovoliť mužom, aby im nosili ich kabelku, ale muži by mali vziať dámam kabát a odniesť ho do šatne.
 11. Ak vám niekto pomôže, určite ocení, ak mu za to poďakujete.
 12. Týchto deväť vecí si strážte sami pre seba: vek, náboženské vyznanie, strata rešpektu, úctu, milostné aféry, zdravie, zdravotné problémy, darčeky a rodinné problémy.

Tieto pravidlá môžu naozaj zlepšiť náš sociálny život a komunikáciu s našim okolím. A hoci je ich veľmi ľahko aplikovať, môžu znamenať veľký rozdiel so svete, v ktorom žijeme oproti tomu, ako sme sa správali pred tým.

,
Súvisiace články
Latest Posts from Urbanfit.sk

Pridaj komentár