Slnko svieti, voda láka, mnohí už chytajú bronz a ukazujú svoje vyšportované telá, ale vy sa schovávate doma a vaše nové plavky tak stále čakajú v skrini na svoj okamih slávy. Dodržiavali ste poctivo diétu, cvičili a tešili sa na leto v plavkách, ale ono je už tu a vy nie ste spokojná so svojou postavou? Cítite, že by to chcelo ešte nejaké to kilečko zhodiť? Vyskúšajte týchto 5 zaručených trikov a uvidíte, že kilá pôjdu opäť dolu.

1. trik: pohár vody nalačno

Vypite pohár čistej, neperlivej vody každé ráno, hneď ako vstanete z postele. Prečistíte a osviežite organizmus a nakopnete deň správne. Po 6-8 hodinách spánku je vaše telo dehydrované, preto pohár vody nalačno nepodceňujte. Naštartuje váš metabolizmus, pripraví žalúdok na príchod raňajok a tým pomôže k efektívnejšiemu spracovávaniu potravín.  Pripravte si večer pohár na nočný stolík a ráno ho určite nezabudnete vypiť.

2. trik: zamerajte sa na bielkoviny a budete sa cítiť skvelo

Najdôležitejšou zložkou jedálnička by mal byť proteín. Prečo práve proteín? Okrem toho, že sa postará o vašu sýtosť, je aj perfektným tukožrútom, ktorý zatočí s ručičkou na váhe. „Keď zmeníme štýl stravovania a zameriame sa na zvýšený obsah bielkovín a znížený obsah cukrov a tukov v potravinách, dochádza v tele k metabolickej zmene. Telo sa dostane do stavu ketózy a vaše telo začne spaľovať uložené tukové zásoby,“ vysvetľuje Martina Dvořáková, výživová špecialistka na ketodiétu. Na vašom stole by tak nemali chýbať vajcia, špenát, strukoviny, proteínová omeleta alebo kaša, chudé mäso (hydina a ryby). Máte radi vanilku a kokos? Určite vyskúšajte proteínové smoothie, tú chuť si zamilujete aj vy. Mixovaný, svieži drink vás nabije energiou, dodá potrebné množstvo bielkovín, minerálov, vitamínov a vlákniny, ktoré vás dostatočne zasýtia. Užívajte si slniečko s týmto drinkom a o váhu sa už strachovať nemusíte.

Zamerajte sa na bielkoviny Foto: KetoDiet
Zamerajte sa na bielkoviny Foto: KetoDiet

3. trik: cvičme v rytme

Keď už ste osviežená vodou a nasýtená zdravými raňajkami, vaše telo je pripravené na pohyb. Ak nemáte čas na beh alebo posilňovňu, vyskúšajte napríklad tanec. Stačí jedna alebo dve rytmické piesne, ktoré vás ráno rozhýbu a do nového dňa ste nielen rozcvičená, ale aj pripravená všetko zdolať s úsmevom a dobrou náladou.

4. trik: s farbou na tanier

Pri znižovaní hmotnosti potrebujete ľahké jedlá, po ktorých nebudete hladné. Stavte na zeleninu. Je ideálnou voľbou, ktorá splní všetky tieto očakávania. Je nielen pestrá a  efektná na tanieri, ale hlavne plná prospešných minerálov a vitamínov. Má veľa vody a málo soli, preto sa odporúča pre zdravé stravovanie a chudnutie. Vďaka zelenine zásobujeme telo vlákninou  a tým podporujeme správne fungovanie trávenia a črevnej peristaltiky. Najvhodnejšia je čerstvá, surová, ale neuškodí si ju uvariť, upiecť či grilovať. Ideálne je naučiť sa ju jedávať k mäsu namiesto prílohy. Čím jednoduchšia a zdravšia porcia, tým menej zaťažíte organizmus a kilečká pôjdu dolu ešte rýchlejšie.

5. trik, s ktorým vám voda bude chutiť

To, že je dôležité dodržiavať pitný režim nielen pri diéte, nie je pre vás určite žiadnou novinkou. Čo však robiť, ak sa vám nedarí vypiť 2 – 3 litre čistej vody denne? Stačí malý trik. Pridajte do vody plátok citróna, kúsok uhorky alebo pár lístkov mäty. Do pitného režimu môžete taktiež zahrnúť aj bylinkový alebo zelený čaj.

,
Súvisiace články
Latest Posts from Urbanfit.sk

Pridaj komentár