47Chystáte sa stráviť letnú dovolenku pri „slovenskom mori“? Ak nemáte radi dlhé hodiny v aute alebo si na cestu do Chorvátska autom netrúfate, máme pre vás dobrú správu. Spoločnosť RegioJet nielen že bude opäť dopravovať dovolenkárov k moru, ale tento rok pre ich zvýšený záujem aj posilňuje spoje.

Kým vlani ste sa mohli s RegioJetom dostať na juh Jadranského mora, do mesta Split, v piatok a v sobotu ísť naspäť, od konca mája môžete cestovať aj v utorok smerom do Chorvátska a v stredu späť. Priamo z Bratislavy sa cez Viedeň dostanete do viacerých chorvátskych miest. Podľa portálu regiojet.sk sú plánované zastávky na tejto trase v týchto mestách: Zadar, Sukošan, Biograd, Pakoštane, Vodice, Šibenik, Primošten, Trogir, Kaštela a Split. Nové posilové spojenie je v predaji už od 2. mája.

Do Chorvátska pohodlne autobusom

„Napriek zdvojnásobeniu počtu spojov je dopyt po doprave ešte vyšší než pred rokom. Množstvo spojov je už teraz vypredaných do posledného miesta. RegioJet preto zdvojnásobí kapacitu spojov. Namiesto jedného autobusu tak pôjdu na jednom spoji až dva,“ informoval portál urbanfit.sk hovorca spoločnosti Martin Žarnovický.  Žlté autobusy začnú premávať v piatok 25. mája 2018 a jazdiť budú počas celého leta až do 6. septembra 2018.

Odchody a príchody spojov

Autobusy budú premávať z Bratislavy do Splitu každý piatok a utorok. Z autobusovej stanice Bratislava-Nivy budú vychádzať večer o 21:00, cez noc sa budú môcť cestujúci pohodlne vyspať a do Chorvátska prídu nasledujúce ráno, pričom jazdu ukončia v Splite o 9:30. Späť zo Splitu budú premávať autobusy v sobotu a v stredu večer o 20:30, postupne priberú cestujúcich z ďalších letovísk a do Bratislavy sa vrátia na druhé ráno o 9:00.

Cestovný poriadok tak odpovedá termínom, kedy sa v Chorvátsku menia dovolenkové turnusy a vďaka odchodom z Chorvátska až vo večerných hodinách dáva RegioJet dovolenkujúcim priestor stráviť ešte celý tento deň kúpaním sa v mori a ďalším dovolenkovým aktivitám. Cena za lístok začína od 45 eur za jednosmerný, pričom spiatočný lístok stojí dvojnásobok.

, , ,
Súvisiace články
Latest Posts from Urbanfit.sk

Pridaj komentár