Aj keď sa ekonomika riadi striktne číslami a štatistikami, možno by sme niekedy mali veriť aj na povery.

Dnes si prvýkrát v tomto roku vyskúšame, či sme poverčivý alebo nie. Mnoho ľudí vníma piatok trinásteho ako bežný deň, no nájdu sa aj takí, ktorí radšej ani z domu nevyjdú. Najväčšia poisťovňa na slovenskom trhu už dlhodobo sleduje počty úrazov, nehôd a ďalších poistných udalostí, ktoré sa stali v piatok trinásteho v porovnaní s inými, bežnými piatkami v roku. Kým pri životnom poistení priniesol tento magický dátum pozitívne štatistiky, mali by sme však dávať pozor na škody na našich autách a majetku.

V aute či doma treba byť opatrný

Ak si sadneme za volant nášho auta, pozornosti nikdy nie je dosť. Na každom rohu totiž na nás môže striehnuť udalosť, ktorá môže mať pre nás nepríjemné následky. Rovnako to platí aj v našich domácnostiach. Môžeme zabudnúť vypnúť žehličku, alebo kým si len odskočíme do obchodu pod panelákom, práčka sa stihne postarať o nepríjemnosti so susedmi. Ako hovoria štatistiky, počty poistných udalostí pri dopravných nehodách, či v domácnostiach, sa každý piatok trinásteho menia.

„V priemerný piatok nám klienti z tohto poistenia nahlásili 474 škodových udalostí. V prvý piatok trinásteho v minulom roku nahlásili klienti až o takmer 40 percent viac škôd z neživotného poistenia, v ďalší piatok trinásteho ich zas bolo o vyše 8 percent menej,“ hovorí Lucia Muthová, hovorkyňa Allianz – SP.

Ak sa pozrieme na štatistiky piatka trinásteho za dlhšie obdobie, za posledné tri roky, tento magický dátum predsa len priláka viac škôd v neživotnom poistené. Konkrétne je ich o 7 percent viac ako v bežný piatok počas roka. Dnes by sme si teda mali dať predsa len viac pozor ako po iné dni.

Na seba si dávame väčší pozor

Ak sa pozrieme na poistné udalosti, ako sú úrazy, choroby, či nebodaj smrť, rozdiel medzi piatkom trinásteho a bežným piatom je oveľa menší. „V priemerný piatok klienti nahlásia 338 poistných udalostí zo životného poistenia. Nedávny piatok trinásteho ich naopak nahlásili len 314, piatok trinásteho predtým zas až 396,“ dopĺňa Muthová.

Pozrime sa na štatistiky rečou čísel. V piatok trinásteho sa stane len o 2 percentá viac škôd na zdraví ako iný piatok v roku. Tento rozdiel teda zodpovedá bežnej štatistike a aj čísla z minulých rokov dokazujú, že v životnom poistení je piatok trinásteho pomerne šťastným a pokojným dňom.

Tento rok nás čaká piatok trinásteho ešte jedenkrát a to v júni.

, ,
Súvisiace články
Latest Posts from Urbanfit.sk

Pridaj komentár