Každý z nás to pozná. Leto sa skončí a nám neostával nič iné, ako len spomínať na dovolenkové chvíle strávené pri mori. Ak si budete chcieť tohtoročné leto predĺžiť, máme pre vás dobrú správ. Írska letecká spoločnosť Ryanair spustí od konca októbra lety do marockého Marrakéša. Lietať sa bude priamo z bratislavského letiska s frekvenciou dvakrát týždenne, vždy v utorok a v sobotu.

„Linka bude súčasťou nášho zimného letového poriadku pre roky 2018/2019. Letenky sú už od dnes v predaji,“ oznámila marketingová manažérka Ryanairu pre strednú a východnú Európu Olga Pawlonka.

Z Bratislavy do marockého Marrakéšu
Z Bratislavy do marockého Marrakéšu

Akciové ceny začínajú už od 19.99 eur pre lety v máji a júni budúceho roku a rezervovať si ich môžete do piatkovej polnoci. Linka do Marrakéša nie je jedinou novou linkou, ktorú írsky dopravca z Bratislavy na tento rok ohlásil. Uplynulé týždne Ryanair oznámil spustenie siedmych nových liniek.  Koncom marca spustil lety na Maltu, do Burgasu v Bulharsku, na Pafos na Cypre a do Solúna v Grécku. Od júna otvorí nové linky do Eindhovenu v Holandsku a Dalamanu v Turecku. Od novembra zase pridá nové lety do ukrajinského Kyjeva-Boryspiľu a spomínaného marockého Marrákeša.

Nové linky môžu letisku pomôcť zvýšiť počet cestujúcich. Ako vedenie letiska už skôr informovalo, v prvom štvrťroku roka 2018 vybavilo letisko spolu 353 714 cestujúcich, čo je až o 19 % viac ako v rovnakom období vlani. Počas prvých troch mesiacov vzrástol o 11 % aj celkový počet letov v porovnaní s vlaňajškom, o 12 % rástla i preprava leteckého nákladu.

, , ,
Súvisiace články
Latest Posts from Urbanfit.sk

Pridaj komentár