Bratislavské letisko

Bratislavské letisko rozširuje sieť destinácií a ich počet je najvyšší od vzniku letiska v roku 1951.

Ak si plánujete letnú dovolenku, máme pre Vás dobrú správu. Bratislavské letisko, ktoré na konci marca spustilo letný letový poriadok, rozširuje počet destinácií. Ako informovalo vedenie bratislavského letiska, priamo z hlavného mesta Slovenska budú môcť cestujúci využiť až 49 leteckých liniek do 45 destinácií. Z toho až 9 liniek je úplne nových.

Z Bratislavy do Európy

Írska letecká spoločnosť Ryanair ponúkne lety do Burgasu v Bulharsku, Dalamanu v Turecku, do Eindhovenu v Holandsku. Dovolenkovať môžete aj na Malte alebo sa môžete vybrať na Cyprus do mesta Pafos, či do gréckeho Solúnu. Letecká spoločnosť od našich južných susedov Wizz Air ponúkne novú linku do Londýna – Lutonu a spoluprácu s bratislavským letiskom ohlásili aj Georgian Airways, ktoré ponúknu priame lety z Bratislavy do gruzínskeho Tbilisi.

Pravidelné lety bude v letnom prepravnom poriadku bratislavského letiska prevádzkovať osem leteckých spoločností. Najviac, až 25 liniek, ponúkne írsky Ryanair, 11 sezónnych liniek od júna do októbra budú prevádzkovať české Smartwings, 6 liniek maďarský Wizz Air, po dve linky ponúknu České aerolínie a egyptské Air Cairo. Po jednej leteckej linke ponúkne svoje služby spoločnosti flydubai, ruská Pobeda a gruzínske Georgian Airways.

Pravidelnými linkami sa leto však nekončí. Cestovné kancelárie v spolupráci s viacerými leteckými spoločnosťami odvezú Slovákov aj do desiatok nepravidelných dovolenkových destinácií charterovými letmi.

Letom sa nová ponuka nekončí

To však nie je všetko. Írsky Ryanair ponúkne od júna aj lety do Katanie na Sicílii a od novembra budeme môcť využiť priame lety do Kyjeva na Ukrajine. Ryanair tak bude počas leta lietať z Bratislavy až do 25 destinácií, čo je zatiaľ najširšia ponuka tohto leteckého dopravcu od začiatku jeho spolupráce s bratislavským letiskom.

Od novembra sa rozšíri aj počet letov z Bratislavsky do Dubaja. Spoločnosť flydubai, ktorá momentálne lieta na Blízky východ trikrát týždenne, bude od 21. novembra prevádzkovať 4 lety týždenne.

 

 

, ,
Súvisiace články
Latest Posts from Urbanfit.sk

Pridaj komentár