Pred spaním ste si dali dobrú, ale veľkú večeru, dlho ste rozmýšľali, čo vás všetko čaká na ďalší deň alebo vaše dieťa bolo hore počas celej noci. Niekedy je jednoducho nemožné dobre sa vyspať. Ráno sa preto cítime zničene a ak si spomenieme, že nás čaká deň plný práce, stretnutí a schôdzok, zavalí nás studený pot. Ako informuje portál runtastic.com, existuje šesť tipov, ako si doplniť energiu po slabom spánku a ktoré vám pomôžu prežiť deň bez rôznych klasických povzbudzovačov, akými sú káva alebo energetické drinky.

Hydratujte svoje telo
Ak sa ráno cítite úplne vyčerpane, je čas na hydratáciu! Keď je vaše telo dehydratované, často sa cíte oveľa viac unavene. Pomôcť nám môže pohár vlažnej vody s trochou šťavy z citróna. Uvidíte, ako vám dodá energiu!

Dajte si studenú sprchu a použite mentolový olej
Ďalší krok, ako sa naštartovať na začiatku dňa, je dať si studenú sprchu. Striedanie sprchovania teplou a studenou vodou stimuluje náš krvný obeh. Počas dňa si môžete tvár ovlažiť trochou studenej vody alebo si dajte na krk uterák namočený do studenej vody.
Tip: Po použití sprchy alebo aj počas dňa si dajte do dlaní malé množstvo mentolového oleja, dlane jemne spojte a pošúchajte a párkrát sa z dlaní nadýchnite. Zvyšok oleja môžete použiť na masáž vášho krku alebo na zápästia. A máte garantovaný prísun novej energie!

Pohyb a svetlo vám pomôžu prebudiť sa
Aj keď sa po krátkom spánku cítite úplne vyčerpaný, je dôležité hýbať sa. Choďte preto do práce na bicykli, vystúpte z autobusu o jednu zastávku skôr a zvyšok cesty choďte pešo alebo vaše auto zaparkujte ďalej ako zvyčajne. Pomôže vám to prebudiť sa. Pomôcť vám môže aj denné svetlo alebo chvíľka na slnku na čerstvom vzduchu. Svetlo pomáha blokovať produkciu hormónu spánku melatonínu. Majte na pamäti, že dôležité je aj to, či máte vaše pracovné miesto dobre osvetlené alebo počas obeda si zájdite von na malú prechádzku.

Jedzte to správne jedlo
Ak ste dobre nespali, je prirodzene je lákavé vypiť litre kávy. Ale mali by ste byť opatrný, aby ste jej nevypili príliš veľa, lebo nakoniec môžete byť z množstva kofeínu nepokojný a nervózny. Počas vašich „unavených dní“ by ste si mali dať na osvieženie kúsok ovocia, vodu s citrónovou šťavou alebo potraviny bohaté na proteíny, ako sú napríklad kešu oriešky, jogurt, kuracie mäso alebo ryby. Vyhnite sa ťažkým jedlám, na spálenie ktorého potrebuje vaše telo veľa energie. Odmietnuť by ste teda mali hamburger s hranolkami alebo jedlá s vysokým obsahom sacharidov.
Vedeli ste, že žuvaním žuvačky si môžete pomôcť nezaspať počas dňa? To je výsledok americkej štúdie zameranej na zvýšenie pozornosti použitím žuvačky.

Zdriemnite si
Pomôcť by vám mohlo aj krátke zdriemnutie si počas obeda, keďže krátky spánok nabije vaše baterky. Majte ale na pamäti, že spánok by nemal byť dlhší ako 20 minút. Ak by bol dlhší, budete sa cítiť ešte viac unavený ako pred tým.

Vyberajte si, čo robíte
Ak ste dobre nespali, môžete byť počas dňa menej aktívny a teda menej produktívny. Ak teda môžete, robte len jednoduché veci, ktoré si nevyžadujú veľa pozornosti a myslenia.

, ,
Súvisiace články
Latest Posts from Urbanfit.sk

Pridaj komentár