Najmä vo väčších mestách strávime denno-denne desiatky minút v zápchach, či už v našom aute, ale častokrát aj v prostriedkoch hromadnej dopravy, keďže vyhradených pruhov pre tieto dopravné prostriedky je málo. Ale čo tak vyjsť z nášho komfortného kruhu, vytiahnuť bicykel z pivnice a prevetrať nie len dvojkolesového tátoša, ale aj naše svaly?

Počas celého mája sa v 81 mestách po celom Slovensku uskutoční kampaň, ktorej cieľom je podpora cyklistickej dopravy ako ekologickej, zdraviu prospešnej alternatívy voči automobilovej doprave. Ministerstvo dopravy v spolupráci so samosprávami spustilo piaty ročník kampane, ktorá má zvýšiť podiel cyklodopravy. Podľa doterajších skúseností, ak narástol počet cyklistov, na uliciach pribudlo viac voľného miesta a zvýšila sa aj priemerná rýchlosť osobných automobilov.

Zašportujte si cestou do práce Foto: pexels.com

Ako na to?

Ak sa chcete do kampane zapojiť, je to jednoduché. Na oficiálnej stránke projektu máte na výber dve možnosti. Súťažiť môžete ako družstvá, keď po potvrdení registrácie ako samosprávy si môžete vytvoriť dvoj- až štvorčlenné tímy. Či už to budú kolegovia z práce alebo súťažiť môžu aj oddelenia v rámci jedného úradu, či inštitúcie, to je len na vás.

Druhou možnosťou je, že sa zaregistrujete ako tím, ktorý bude počas celého mesiaca dochádzať do práce na bicykli.  Nezabudnite si pritom každú cestu zaevidovať na internetovej stránke.

Cyklisti dochádzajúci do práce môžu v tomto roku využiť mobilnú aplikáciu, ktorá bude zaznamenávať ich pohyb. Samosprávy sa tak dozvedia, kadiaľ cyklisti v skutočnosti jazdia a kde vzniká dopyt po nových cyklotrasách.

V každom z nás je určite schovaný športový duch a radi súťažíme. Po mesiaci bicyklovania do práce môžete zistiť, že cestujete rýchlejšie a niečo robíte aj pre svoje zdravie. Navyše, partneri celej akcie pripravili pre súťažiacich viacero zaujímavých cien. Tak už len sa odhodlať a do soboty 5. mája sa zaregistrovať!

Za redakciu portálu urbanfit.sk vám želáme veľa šťastných kilometrov a endorfínov do tela!

,
Súvisiace články
Latest Posts from Urbanfit.sk

Pridaj komentár