Spoločnosť  Amazon naďalej podporuje mladých čitateľov. Špeciálny projekt Kindlotéka, ktorého cieľom je vzbudiť väčší záujem o literatúru a čítanie kníh medzi žiakmi, pokračuje v ďalšom meste. Čitateľský kútik s elektronickými čítačkami kníh Kindle už využívajú žiaci na piatich školách v Seredi.  K nim pribudli dve základné školy v Šali.

Mesiac október sa nesie v znamení kníh, preto sa spoločnosť Amazon symbolicky rozhodla na Svetový deň knižníc spustiť projekt Kindlotéka aj na Základnej škole Jozefa Cígera Hronského a Základnej škole Ľudovíta Štúra v Šali. Nielen žiaci, ale aj učitelia, sa môžu tešiť na moderný čitateľský kútik spolu s 500 elektronickými knihami, 70 tradičnými knihami a 5 elektronickými čítačkami Kindle.

Na Svetový deň knižníc otvoril Amazon ďalšie Kindlotéky v Šali

Zaujímavosťou pritom je, že obe školy si vybrali samotní zamestnanci centra reverznej logistiky Amazon v Seredi.  ,,Sme radi, že môžeme Kindlotéku predstaviť ľuďom v okolí, kde pôsobíme. Bolo skvelé sledovať, aký záujem medzi našimi ľuďmi vzbudila možnosť navrhnúť do projektu ďalšie dve školy, ktoré získali Kindlotéku,” uviedla Miroslava Jozová, PR manažérka spoločnosti Amazon. „Zároveň sme nadšení z toho, že môžeme podporovať záujem o knihy a čítanie, ktoré sú hlboko zakorenené v DNA našej firmy,“ dodáva Miroslava Jozová.

Na samotnom odovzdávaní Kindlotéky nechýbal ani primátor mesta Šaľa, Jozef Belický, ktorý neskrýval nadšenie nad projektom: „Mám radosť z toho, že v regióne máme zodpovedné firmy, ktoré sa starajú nielen o zveľaďovanie prostredia, ale záleží im aj na miestnej komunite ľudí. Tým, že investujú do škôl a detí, investujú do našej budúcnosti.“

Na Svetový deň knižníc otvoril Amazon ďalšie Kindlotéky v Šali

Školy sa teda teraz posilnia o nové knihy, či už vzdelávacie, slovníky alebo knihy pre mladých. ,,Ešte nikdy sa nám nestalo, žeby za nami prišla spoločnosť s takto veľkou podporou. Som presvedčená o tom, že deti budú naplno využívať čítačky i tradičné knihy. Vážime si to o to viac, že sme Kindlotéku otvorili práve na Svetový deň knižníc,” povedala pani riaditeľka Lýdia Muráriková zo Základnej školy Ľudovíta Štúra v Šali.

Čitateľský kútik Kindlotéka už takmer rok využívajú žiaci a študenti na ďalších piatich školách v seredskom regióne. Amazon tak dovedna daroval školám 2500 e-kníh, 500 tradičných kníh a 50 e-čítačiek Kindle. Posledné tri Kindlotéky spoločnosť odovzdala školám, ktoré nominovali zamestnanci reverzného logistického centra Amazon v Seredi.

Súvisiace články
Latest Posts from Urbanfit.sk

Pridaj komentár