Nemecká letecká spoločnosť Eurowings od jesene zabezpečí priame letecké spojenie východného Slovenska s regiónom Severné Porýnie – Vestfálsko. Z metropoly východného Slovenska bude lietať na tretie najväčšie nemecké letisko Düsseldorf.

Prvý let na tejto linke je naplánovaný na 28. október 2018, pričom linka bude prevádzková štyrikrát týždenne  lietadlom typu Q400. Dobrou správou je aj cena jednosmernej letenky vrátane príručnej batožiny. Ceny začínajú od 39,99 eur. Z letiska Düsseldorf budú mať cestujúci možnosť využiť viac ako 30 atraktívnych destinácií v Európe i v Severnej Amerike s pohodlným prestupom v Düsseldorfe.

O linke rozhodli hlasujúci cestujúci

Linka Düsseldorf – Košice nadväzuje na výsledky súťaže Vote & Fly, v rámci ktorej Košice získali najviac hlasov spomedzi šiestich nominovaných destinácií. Vďaka podpore partnerov a širokej verejnosti hlasovalo za Košice vo finálovom živom hlasovaní vyše 20 000 ľudí počas jednej hodiny a Košice vďaka tomu zvíťazili s veľkým náskokom.

 

„Košice sa stávajú jednou z našich 210 destinácií. Plánujeme v Košiciach rásť a pomôcť k rozvoju regiónu zvýšeným počtom turistov,“ povedal Ivan Oreč, manažér rozvoja leteckej siete Eurowings.

Košice dostali letecké spojenie s Nemeckom

Jeho slová doplnil Tomáš Jančuš, zástupca výkonného riaditeľa a člen predstavenstva letiska Košice: „Príchodom spoločnosti Eurowings získavajú Košice piateho sieťového dopravcu s bohatou ponukou letov do destinácií v Európe či severnej Amerike, čím ako letisko Košice potvrdzujeme vedúcu pozíciu z pohľadu leteckej dostupnosti medzi letiskami na Slovensku i v rámci našej spádovej oblasti.“

Od 28. októbra bude v pondelok, piatok a v nedeľu odlet z Düsseldorfu o 9:50 s príletom do Košíc o 12:20, naspäť bude odlet o 12:55 s príletom do nemeckej metropoly o 15:45. V stredu bude lietadlo spoločnosti Eurowings odlietať z Düsseldorfu o 11:20 s príletom do Košíc o 13:50, naspäť odletí o 14:25 s príletom do Nemecka o 17:15.

, ,
Súvisiace články
Latest Posts from Urbanfit.sk

Pridaj komentár