Žlté vlaky súkromného dopravu RegioJet donedávna brázdili železničné trate naprieč Slovenskom od Bratislavy po metropolu východného Slovenska. Po tom, čo sa z hlavnej trate český dopravca stiahol, ponúka svoje služby cestujúcich na medzinárodných linkách spájajúce Slovensko s Českou republikovou. Aby skvalitnil služby pre cestujúcich, čoskoro nasadí okrem nových lokomotív aj nové moderné vozne. Cesta vlakom sa tak pre nás cestujúcich stane príjemnejšia.

Ako portál urbanfit.sk informoval Martin Žarnovický, koordinátor PR a komunikácie RegioJetu, spoločnosť chystá v nasledujúcich týždňoch výrazne investovať do svojho vozového parku. „Nakupujeme štyri špičkové lokomotívy Bombardier TRAXX a až 16 moderných vozňov s tabletami v opierkach sedadiel,“ doplnil Žarnovický. Nové rušne kanadského výrobcu Bombardier boli nedávno zhotovené v Nemecku.

Lokomotívy nasadia na viacerých linkách

Lokomotívy boli v testovacej prevádzke v Českej republike a od tohto týždňa ich RegioJet začína trvalo nasadzovať na medzinárodné železničné spojenie z Bratislavy cez Brno do Prahy. Neskôr budú prevážať cestujúcich aj z Viedne do Prahy a z Košíc cez Žilinu do Prahy.

Vlakom pocestujeme komfortnejšie

„Nové viacsystémové lokomotívy sú zhotovené na rýchlosť 160 km/h, známe sú predovšetkým vysokou spoľahlivosťou v prevádzke.  Počas dvojtýždňovej skúšobnej prevádzky v Českej republike sme na nich nezaznamenali jedinú závadu. Nové rušne sa zároveň stretli s veľmi pozitívnym ohlasom našich rušňovodičov, ktorí oceňujú ich stabilitu na trati, priestranné klimatizované stanovište, veľmi jednoduché a komfortné ovládanie a ďalšie moderné technické prvky,“ doplnil Žarnovický. RegioJet je pritom historicky prvým dopravcom na Slovensku a v Českej republike, ktorý tento moderný typ rušňa využíva v osobnej doprave.

Výhodné ceny lístkov na trase Bratislava – Praha si môžete kúpiť už od 11,90 eurna stránke RegioJetu
Kúpiť lístky na RegioJet

Pribudnú nielen nové vozne, ale aj nová linka

Už čoskoro budú môcť aj slovenskí cestujúci využívať modernejší vozový park žltého dopravcu. Ten nasadí až 16 nových vozňov Astra so zabudovateľnými dotykovými obrazovkami s možnosťou sledovania filmov, hrania hier a surfovania po internete. Prvé vozne už dopravca prevzal a ďalšie budú postupne nasadzované na jednotlivé železničné spoje.

Vďaka nákupu nových moderných vozňov, ktorých bude celkovo 26, pridá RegioJet ďalší spoj z Bratislavy do Prahy. „od septembra premávať každý deň o 8:45 z Bratislavy do Prahy a o 17:21 späť z Prahy do Bratislavy. Celkovo by sme tak vlakmi spájali Bratislavu a Prahu v oboch smeroch až 4x denne,“ doplnil Žarnovický.  Okrem nových lokomotív Bombardier TRAXX bude RegioJet na Slovensku aj naďalej prevádzkovať moderné rušne Siemens Vectron.

Slováci si RegioJet obľúbili

Žltý dopravca má za sebou úspešný prvý štvrťrok, keď na svojich linkách prepravil až o 30 percent viac cestujúcich. Expresné vlaky za toto obdobie priviezli do cieľa 1,25 milióna cestujúcich. „Masívny nárast súvisí predovšetkým s posilnením linky Bratislava – Praha, kde RegioJet premáva už 3-krát denne a plánuje zaviesť ďalší spoj,“ vysvetlil Žarnovický.

Výhodné ceny lístkov na trase Bratislava – Praha si môžete kúpiť už od 11,90 eurna stránke RegioJetu
Kúpiť lístky na RegioJet

 

,
Súvisiace články
Latest Posts from Urbanfit.sk

Pridaj komentár